ایا چهارشنبه بازار جغتای پاستوریزه خواهد شد؟! درمان فوری سرماخوردگی بادود اسفند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  بسم الله

  چهارشنبه گذشته 28/12/94 اقای فرماندار به اتفاق رییس شبکه بهداشت جغتای و کار گروه سلامت از چهارشنبه بازار جغتای دیدن کردند تا در رابطه با پاستوریزاسیون این بازاربرنامه ریزی و تصمیم گیری شود

  بنظر شما ایا چهارشنبه بازار روی خوشی به پاستوریزاسیون نشان خواهد داد و این کار عملی خواهد شد؟

  بقیه داستان را در ادامه مطلب پیگیری کنید

  • بنظر شما ایا چهارشنبه بازار روی خوشی به پاستوریزاسیون نشان خواهد داد و این کار عملی خواهد شد؟

  • لازم بذکر است چند سال قبل همشهریان مستر پاستور فرانسوی که کاشف عقیم سازی {سترون سازی )میکروبها بود دیدن خیلی از میکروبهای مفید را هم عقیم (پاستوریزه) کرده اند !که نتیجه این کار بیکار شدن سربازهای سیستم دفاعی بدن همشهریان پاستور و نتیجه ضعف ابدان در برابر کوچکترین یورش میکروبهای(میکروب ترجمه فارسی اش میشود دزدک!) وحشی و بی تمدنه !

  • چند سال برای حل مشکل اندیشیدن تا عاقبت {احتمالا} به این حدیث گهر بار رسول گرامی اسلام رسیدن که بهترین وسیله بازی برای کودکان نوباوه بازی با خاک تمیز و افتاب خورده است لذا پاستوریها دیدن که نمیشه در هر کوی و برزنی خاک ریخت تا بچه ها بازی کنند و گذشته از ان خاک بازی برای متمدترین اهالی قرن 21 افت کلاس داره! لذا اومدند میکروبهای مفید خاک را جدا کردند و داخل یک شیشه ریختند تا مثل قطره فلج اطفال اندر حلقوم اطفال بریزند تا فرتی سرما خورده و دهها مرض دیگه دچار نشوند !

  • .حالا ظاهرا قراره در جغتای راه بخطا رفته همشهریان پاستور اجرا بشه {درست مثل داستان تقلید کورکورانه از شعار دوتا بچه کافیه غربیها و انفجار جمعیت از بمب اتمی خطرناکتره !} و چهارشنبه بازار و محصولاتش کلا پاستوریزه بشه تا مطب دکترها که این روزها جای سوزن انداختن نیست شلوغتر بشه و حساب بانکی حکما و اطبا پر پول بشه ! تا در باغات جغتای یا جاهای دگر ویلا شکار بکنند ! و از روح پاستور و بعضی داغتر از پاستورها کمچه ای تشکر بنمایند!

  • همه ما بزرگترها به یاد نداریم قدیم مدیم ها ! که خبری از کاپشن و البسه قدیمی نبود مادری دست بچه شو بگیره بخاطر سرماخوردگی به دکترهای افغانی و بنگالی و پاکستانی !!!درمانگاه جغتای ببره بجر اون بچه هایی که مامان باباهاشون باکلاس بودند و اجازه خاک بازی به بچه های پاستوریزه شون نمی دادند!

  • الانه بعضی پدر مادرها وقتی بچه میخواد از اتاق خواب به حال بره تا کنار بخاری گازی حال بکنه ! کاپشن تنش میکنند! تا مبادا در دمای 30 درجه حال که تابستان با همین دما کولر روشن میکنند ! سرما خورده بشه ! حالا کی میتونه تو مخ پاستوریزه این جماعت تفهیم کنه که هر چه بچه پوشیده تر باشه بدن عرق میکنه و با کوچیکترین نسیمی انفولانزا بغلش میکنه ! اگه بچه های قدیمی سرما خورده کمتر میشدن نخست بخاطر پوشش کم انها در فصل زمستان بود که عرق نمی کردند دوم بدن ورزیده و خاک خورده ! و مقاوم انها بود سوم هم وجود گاز دی اکسید کربن متصاعد شده از کرسی و بخاری و والور و فانوس بود که ادم را خفه میکرد تا چه رسد به تک سلولیهای خانواده بزرگ سرماخوردگی ! که الحمدلله از شانس دکترهای وطنی همه این گزینه از روی میز بزیر خاک رفته اند!

  • خودم الان چند وقتی هست تا صبح اولین اثار سرماخوردگی را حس میکنم با چندبار استنشاق دود اسفند از طریق دهن به دماغ و دماغ به دهن سرما خوردگی را در نطفه خفه میکنم ! یعنی بهترین نسخه ارزان قیمت و ایمن و گزینه اول درمان سرماخوردگی کودکان و بزرگسالان گزینه دود درمانی هست ! و دیگه از انفلونزا مرغی و خوکی و خرسی ! وووووو ترسی ندارم! بازم طبق تجربه سالیان گذشته خودم سینوزیت چرکی حاد باروزی سه بار(صبح و ظهر و شب )تکرار داستان بالا منقرض میشه و انفلونزای مرغی وباقی چهار روزه حداکثر ! در حالیکه همین امراض با پنی سیلین 6میلیون و سیفکسیم ورژن 3 یک هفته تا دو هفته با کلی صدمات جانبی حال مریضو جا میاره !

  • در ضمن اگه از روش دود درمانی برای مبارزه با سرماخوردگی در بدو امر استفاده کنید نیازی به فرو بردن دود به ریه ها نیست کافیه روی دود دهان مبارکو باز کنید تا دود وارد دهن بشه انگاه با ارامی از بینی خارج کنید تا تما دزدکهای سرماخوردگی معدوم شوند بهمین راحتی !! برای درمان کودکان زیر 7سال کافیه داخل حمام یا فضای کوچکتری اسفند دود کنید و بطور متناوب چند بار کودک را بمدت ی دقیقه در معرض دود قرار دهید تا دود اندود بشه ! البته میشه مثل مادران قدیمی خودتان دود را ببلعید سپس با دهان به دهان طفل سرما خورده بفرستید نگران سرما خوردگی خودتان نباشید چون جایی که دود باشه ویروسها جرات دخول ندارند ! اگه بدتون میاد دهان روی دهان بچه بگذارید ی دستتون را با انگشتان باز روی دهن بچه بگذارید و از روی دست خودتان دود بحلق بچه تزریق نمایید! البته اگه کسی آسم یا مشکلات تنفسی داره مث قضیه تست پنی سیلین عمل کنید تا گوش بعضی دکترها ثقیل !با مشکلی مواجه نشوید . البته برای این بیماران از بخوراسفند(اسفند داخل اب جوشان بریزید و بخار انرا استنشاق کنید

  • حالا از همین جا از اقای شهردار جغتای و سایر شهرداران میخواهم در پارکهای محلات و .... یک حوضچه ماسه بادی و خاک رس ایجاد کنند تا بچه ها مثل قدیم با خاک حال کنند تا در زمستان مطب دکترها خالی از بچه های سرما خورده بشه !

  تصاویر از زیرپورتال شبکه بهداشت و درمان جغتای انتخاب شده است

  نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : يکشنبه 9 آبان 1395 ساعت: 15:27
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123